O MNIE

Jerzy bednarski

Fotograf w pracy ukierunkowany na portret i reportaż. Jego prace zostały docenione i publikowane m.in. w ogólnopolskich czasopismach „Foto” oraz „Podróże”. Publikowano je także w książce „Pasja Żonglowania”. Wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie: „Moda Portret 2015″. Zdobywca Nagrody publiczności w konkursie: „W Chinach i o Chinach”. Nagrodzony medalem Photo Art Medica oraz medalem Fotoklubu RP „Za fotograficzną twórczość”.

Fot. Agnieszka Gontarska.

Rozwój fotograficzny Jerzego wiązał się z Grupą Fotografów Lubelskich i Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym, gdzie pełnił funkcję członka Zarządu – najpierw jako Sekretarz, następnie Wiceprezes. Członek Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej. Organizator około 40 wydarzeń fotograficznych, m.in. plenerów, wystaw i konkursów. Współpracował m.in. z Federation Internationale de l’Art Photographique: Le FIAP i ZPAF.

Fotografie Jerzego Bednarskiego były prezentowane na wystawach m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Częstochowie.

Inspiruje się pracami takich twórców, jak:  Jan Magierski, Edward Hartwig czy Henri Cartier – Bresson. Sesje przebiegają w komfortowej i miłej atmosferze. Fotografie uderzają ciepłem i pozytywną energią wydobywając naturalne piękno modeli.

Od 2009r. współpracuje z wydawnictwem Medical Tribune i MEDtube. Prowadzi warsztaty fotograficzne i prelekcje.

Tekst: Anna Zaborowska

Pasja Żonglowania – Publikacja 2012.

Fotografie Jurka są bardzo delikatne i wysublimowane. Właściwe zastosowanie barw i kontrastów sprawia, że są bardzo przyjemne w odbiorze.

Jacek Kmieć Prezes LTF

Zdjęcia dopracowane i pięknie pokazują wykonany makijaż. Wiele ciekawych pomysłów na sesje oraz perfekcyjny retusz.

Emilia Grzywacz, Wizażystka